Tottenham ostvario novi trijumf, Kuluševski odigrao sjajnu partiju

Nogomet 15. dec 202322:59 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

U 17. kolu engleske Premier lige Nottingham Forest je poražen od Tottenhama sa 0:2.

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima iz Londona. Već u 3. minuti mogli su stići do prednosti. Son je izašao sam na golmana Turnera i šutirao, ali sjajno brani čuvar mreže Foresta. Do kraja poluvremena prijetili su Richarlison i Kuluševski, ali nisu bili precizni.

Na drugoj strani, Elanga je mogao dovesti Forest u prednost, ali je njegov udarac zaustavio golman Vicario. Ipak, Tottenham do gola stiže u finišu prvog dijela. Kuluševski je centrirao sa desne strane, a najviši u kaznenom prostoru bio je Richarlison.

REUTERS/Phil Noble

Drugi pogodak Tottenham postiže u 65. minuti. Turner je loše poslao loptu prema svojim saigračima, dodavanje je presjekao Kuluševski koji je matirao silovitim udarcem golmana za 0:2.

Spursi u 70. minuti ostaju sa igračem manje budući da je direktan crveni karton zbog oštrog starta zaradio Bissouma. Napadali su domaći sve do kraja, a najbliži pogotku bili su u 83. minuti. Nakon centaršuta iz kornera, Toffolo je bio najviši u skoku na drugoj stativi i šutirao, a njegov udarac fantastično brani Vicario.

Ovom pobjedom Tottenham je došao do četvrtog mjesta sa 33 boda koliko ima i Manchester City dok je Forest na 16. poziciji sa 14 bodova.