Tottenham u finišu kažnjen za promašaje, Everton slavi veliki bod

Nogomet 03. apr 202322:57 0 komentara
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

U 29. kolu engleske Premier lige Everton je na svom Goodsion Parku dočekao Tottenham, a meč je na kraju završen neriješenim rezultatom 1:1.

Utakmica je počela šansom za Spurse.

U 6. minuti Dier je poslao dugu loptu prema desnoj strani, Porro je primio i sjurio se u kazneni prostor Evertona i šutirao no Pickford je bio dobro postavljen. Nešto kasnije još jedna šansa za goste. Skipp je dodao loptu prema Sonu, ona se odbija do Kane koji sa nekoliko metara šutira, a stoper domaćih Keane sa linije izbacuje loptu i spriječava pogodak.

U 15. minuti londonski tim je bio veoma blizu vodstva. Perišić je sjajnim prodorom po lijevoj strani izgradio poziciju za centaršut, on u šesnaestercu je najviši bio Kane čiji udarac glavom odlazi tik pored stative. Odbrana Evertona je bila pod velikim pritiskom u prvom dijelu susreta. Domaći su opasni bili iz prekida, a nakon jedne takve situacije šansu je imao Doucoure koji sa 10 metara glavom neprecizno šutira.

REUTERS/Carl Recine

Najbolju priliku domaći su imali u finišu prvog dijela. Onana je sa velike udaljenosti pokušao ugroziti gol Llorisa, ali je francuski golman odličnom odbranom zaustavio šut. Tottenham je pokušavao stići do prednosti no izostala je bolja koncentracija u završnici tako da se početni rezultat nije mijenjao.

Na početku drugog dijela domaći su zaprijetili. Sa distance je šutirao Gueye, a lopta odlazi preko gola.

U 57. minuti viđen je sukob Doucourea i Kanea, a igrač domaćih je rukom udario napadača Tottenhama po licu. Glavni sudija susreta David Coote pokazao je veznjaku Evertona direktan crveni karton.

Sa igračem više Spursi su krenuli u ofanzivu, a to se isplatilo u 66. minuti kada je dosuđen penal. Romero je oboren u kaznenom prostoru i Coote nije imao dilemu da li pokazati na bijelu tačku. Siguran izvođač za prednost od 0:1 bio je Kane.

Najbolji period u igri domaći su imali od 70 minute. Prijetili su Gueye i Keane, ali je Lloris sjajnim odbranama sačuvao svoju mrežu. Everton je do kraja susreta imao dominaciju na terenu i pored činjenice igrali sa igračem manje.

U finišu susreta viđen je još jedan crveni karton, ovaj put za goste. Lucas Moura tek što je ušao na teren noprezno je startovao i dobio direktan crveni. Kazna za promašaje Tottenhama stigla je u 90 minuti. Stoper domaćih Keane je fantastičnim udarcem sa 20-ak metara zatresao mrežu gostiju za veliko slavlje navijača.