Trabzon ispustio 2:0 i izgubio, Višća u seriji

Trabzonspor

U posljednjem susretu šestog kola Superlige Turske Hatay je na svom terenu pobijedio Trabzonspor 3:2.

Pitaće se u Trabzonu kako su ostali bez sva tri boda. Pitati i neće im biti svejedno, jer sada zaostaju osam bodova za liderom Fenerbahceom.

Poveli su gosti praktično iz prve šanse. U 44. minutu Onuachu je spustio loptu Edinu Višći, koji se sjajno snašao i postigao novi gol za 1:0.

U 62. minutu Onuachu je bio strijelac i duplirao prednost Trabzona. U tom trenutku djelovalo je da je pobjeda praktično u rukama gostiju.

Međutim, Rivas u 72. i Lamkel Ze u 88. minutu nisu tako razmišljali i golovima su doneli izjednačenje Hatayu. Ali tu nije bio kraj šokovima, pošto je Dele-Bashiru u sedmom minutu nadoknade postigao gol, za veliki preokret i na kraju pobedu Hatayspora.