Tri eurogola za skok Leipziga u Top 4 Bundeslige

Nogomet 11. feb 202222:35 0 komentara
Ronny HARTMANN / AFP

Fudbaleri RB Leipziga savladali su tim Kolna sa 3:1 u prvoj utakmici 22. kola njemačke Bundeslige.

RB Leipzigg je nakon posljednjeg časnog poraza od šampiona Bayerna u Minhenu (2:3) nastavio sa sjajnim igrama i rezultatima u 2022. godini.

Ekipa trenera Domenika Tedesca zabilježili su petu pobjedu u šestoj utakmici od 6. januara kad se nastavila fudbalska sezona u Nemačkoj.

Siguran trijumf nad Jarčevima iz Kolna doneo im je četvrto mesto na tabeli. Nema sumnje da će tim iz Leipziga do kraja sezone biti jedan od favorita za Top 4 koje donosi plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Navijači, njih oko 15. 000 na tribinama Red Bull Arene, uživali su u tri prelijepa gola domaćeg tima. Nkunku je doveo Leipzcig u vodstvo iz slobodnog udarca u 25. minutu. Dani Olmo je sjajno šutirao u 54. minutu, a samo tri minuta kasnije Angelino je krunisao izuzetnu akciju domaćeg tima.

Konačan rezultat postavio je igrač Kolna Lemperle u 90+1. minutu.