Tri gola, dva penala i crveni za 20 minuta! Bayern je tu…

Nogomet 13. nov 202219:46 0 komentara
REUTERS/Arnd Wiegmann

Fudbaleri Freiburga u 15. kolu Bundeslige ubjedljivo su pred svojim navijačima savladali Union Berlin rezultatom 4:1.

Drugoplasriala ekipa nemačkog prvenstva je već posle 20 minuta imala tri gola prednosti, a do tog trenutka na “Ecropa Park“ stadionu viđena su dva penala i crveni karton.

Italijan Vincenzo Griffo je u četvrtom minutu sa bijele tačke donio prednost Freiburgu, isti igrač je dva minuta kasnije duplirao vodstvo svog tima, a Robin Knoche u desetom minutu nije realizovao najstrožu kaznu za goste.

Griffo je u 20. minutu iz penala kompletirao hat-trick, a prethodno je Diogo Leite zaradio direktan crveni karton. Italijan je četvrti strijelac lige iza Cristophera Nkukua iz Leipziga sa 12, Marcusa Thurama iz Borussije Menhengladbah i Niclasa Fullkruga iz Werdera sa po deset, dok devet ima i Jamal Musiala iz Bayerna.

Konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postavio je Michael Gregoritsch.

Freiburg na pauzu ide sa druge pozicije i sa samo četiri boda manje od vodećeg Bayerna, dok je Union Berlin u velikoj krizi. Ekipa iz prijestolnice je u posljednja tri meča osvojila samo bod uz gol razliku 2:11.

Freiburg će 21. januara 2023. gostovati Mainzu, a Union Berlin istog dana dočekuje Hoffenheim.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPa