Nogomet 21. sep 202323:02 0 komentara
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Večeras su odigrane utakmice 1. kola UEFA Evropa lige.

West Ham je u Londonu dočekao TSC Bačku Topolu. Koja je priredila veliko iznenađenje i odigrala sjajno ovaj susret. G

Gosti su poveli u 48. minuti golom Petra Stanića. Slavlje je trajalo kratko vrijeme, Nemanja Petrović nespretno je postigao auto gol u 66. minuti.

Potpuni preokret Čekićara viđen je četiri minuta poslije. Kudus je nakon kornera pogodio glavom za 2:1. Tačku na “i” stavio je Souček u 82. minuti za konačnih 3:1.

Sjajan meč u Amsterdamu su odigrali Ajax i Marseille, a krajnji rezultat je bio 3:3.

Carlos Forbs u 9. minuti doveo je domaće u vodstvo, deset minuta trebalo je Ajaxu da udvostruči prednost a strijelac drugog pogotka bio je Steven Berghuis.

Marseille se u igru vraća nakon tri minuta, Jonathan Clauss pogodio je za 2:1. Pred kraj prvog dijela potpuno poravnanje, Pierre Emerick Aubameyang pogađa za 2:2.

Domaći ponovo stižu do vodstva, Kenneth Taylor u 52. minuti pogađa za 3:2. Novi pogodak Pierra Emericka Aubameyanga viđen je u 78. minuti, do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je na semaforu ostalo 3:3.

Naš reprezentativac Benjamin Tahirović odigrao je 45. minuta.