U čast Michaela Schumachera: Timovi F1 protiv Nowitzkog i prijetalja (FOTO)

Nogomet 25. aug 202211:55 0 komentara
REUTERS/Heiko Becker

Sjajna utakmica viđena je u Frankfurtu.

U sklopu humanitarne akcije „Champions for Charity“, na kojoj se igrala fudbalska utakmica u čast Michaela Schumachera, snage su odmjerili timovi vozača Formule 1 Micka Schumachera i NBA legende Dirka Nowitzkog.

Uspjeli su da prikupe čak 100 hiljada eura u humanitarne svrhe, koje će otići u fondacije familije Schumacher i Nowitzki.

Pobjedu je odneo Schumacherov tim rezultatom 11:10, a na meču su igrale i mnogobrojne njemačke sportske zvijezde.

Na teren su izašli legendarni vozač Formule 1 Sebastina Vettel, fudbaleri Mats Hummels, Kevin Trapp, Štefan Kiessling i mnogi drugi.

Nowitzki je na samom startu meča u 3. minutu imao priliku da se upiše u listu strijelaca, ali je promašio dva penala i ostao je bez gola.

“Nisam se istegao prije početka utakmice, bio sam malo krut”, rekao je legendarni Njemački košarkaš nakon meča.

Vettel je bio izuzetno dobar i postigao je dva gola (55. minut i 86. minut), kao i Schumacher koji je bio precizan u 40. i 64. minutu.

Istakao se i Kristijan Ot koji je postigao tri gola i bio najbolji strijelac na meču.