United napunio gol Foresta, Rashford show na Old Traffordu

Nogomet 27. dec 202223:01 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Manchester Uniteda ubjedljivo su pobijedili tim Nottingham Foresta u utakmici 17. kola engleske Premijer lige.

Kiša u Manchesteru i kiša golova u mreži gostiju iz Nottinghama. Utakmica na Old Trafordu završena je rezultatom 3:0.

Od prvog minuta su fudbaleri Manchestera krenuli ofanzivno na gol gostiju. Odbrana Šumara odolijevala je prvih 20 minuta, a onda je u rasponu od samo tri minuta primila dva gola. U glavnoj ulozi bio je Marcus Rashford. U prvoj situaciji odlično je reagovao poslije izrađene akcije nakon kornera Christiana Eriksena, a u drugoj je asistirao Anthonyju Marcialu poslije čijeg udarca veteran Hennessy nije uspio bolje da reaguje.

87. minuti je proradila domaća brazilska veza. Casemiro je bio dodavač, a Fred strijelac pogotka za 3-0.

Manchester United je došao do devete pobjede i sa 29 bodova stigao na samo bod zaostatka od četvrtoplasiranog Tottenhama, s time da “Crveni vragovi” imaju i utakmicu manje. Nottingham Forest je doživio deveti ovosezonski poraz i sa 13 bodova ostao na predzadnjem mjestu, s bodom više od Southamptona koji je na dnu ljestvice.

U prvoj utakmici današnjeg programa Chelsea je pred svojim navijačima na Stamford Bridgeu pobijedio Bournemouth sa 2-0 (2-0).