Željezničar upisao veliku pobjedu u borbi za Evropu, poraz Musemićevog Igmana

Nogomet 21. maj 202316:23 > 19:07 0 komentara
N1

Danas je odigrano nekoliko veoma zanimljivih susreta u okviru 32. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Veoma bitan trijumf u borbi za Evropu upisao Željezničar, dok je Tuzla City preživio paljbu Musemićevog Igmana i upisao zlata vrijedna tri boda u borbi za opstanak.

Upisao je Tuzla City tri zlata vrijedna boda, a gol odluke postigao je Irfan Hadžić u četvrtoj minuti susreta. Nakon toga propustio je tim Husrefa Musemića veliki broj prilika u želji da osigura opstanak u društvu najboljih, dva puta pogodio okvir gola, ali su tri boda otišla u Tuzlu.

Nakon ovog sureta Tuzla City je 7. sa 34 boda, isto koliko ima i Igman na 8. poziciji.

Velika pobjeda Željezničara

Plavi su predvođeni velikim brojem navijača na stadionu Grbavica napravili veliki broj prilika, ali i pored inicijative na odmor se otišlo bez pogodaka. Ipak, ekipa Nermina Bašića inicijativu je iskoristila u drugom dijelu. Armin Hodžić je u 84. minuti donio prednost Plavima, a četiri minute kasnije Semir Štilić pogodio sa bijele tačke.

Konačan rezultat postavio je Joseph Amoah u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Željezničar nakon ovog kola 4. na tabeli sa 50 bodova, dok je Posušje 10. sa 34 boda.

N1
N1
N1
N1

Pobjeda Zrinjskog u slavljeničkoj atmosferi

Trener Plemića Krunoslav Rendulić malo je izmiksao tim, ali je izveo veoma jak sastav. Zrinjski je poveo u 23. minuti preko Nemanje Bilbije, ali je u 56. Leotar poravnao autogolom Barišića.

Ipak, veliku pobjedu Zrinjskom donio je Mario Ćuže u 72. minuti.

Sloboda vodila, ali na kraju poražena

Poveo je tuzlanski tim u devetoj minuti sjajnim golom Delića, ali je Darko Lazić u 35. poravnao rezultat, a tim rezultatom se otišlo na odmor.

Blagaić u 56. minuti donosi Borcu preokret, ali je Alić u 73. ponovo vratio stvari na početak.

Ipak, samo dvije minute kasnije Enver Kulašin je donio tri boda svojoj ekipi.

Borac nakon ove pobjede drugi na tabeli sa 58 bodova, dok je Sloboda 11. sa 32.

REZULTATI – 32. KOLO

Borac 3:2 Sloboda (Darko Lazić 36’, Jakov Blagaić 56’, Enver Kulašin 75’ / Kenan Delić 10’, Adi Alić 73’)

Igman 0:1 Tuzla City (Irfan Hadžić 4’)

Široki Brijeg 1:0 Sloga Doboj (Marijan Ćavar 40’)

Velež 3:5 Sarajevo (Nemanja Anđušić 4’, Nermin Haskić 72’ Dževad Sijamija 86’ / Dal Varešanović 11’, Almedin Ziljkić 24’, Renan Oliveira 56’, 74’, 84’)

Zrinjski 2:1 Leotar (Nemanja Bilbija 25’, Mario Ćuže 72’ / Hrvoje Barišić a.g 56’)

Željezničar 3:0 Posušje (Armin Hodžić 86’, Semir Štilić 88’, Joseph Amoah 93’)