Valencija se u posljednjim minutama spasila poraza

Nogomet 03. apr 202323:03 0 komentara
Jose Jordan / AFP

U 27. kolu LaLige Valencia je na svom terenu dočekala Rayo Vallecano, a na kraju se obje ekipe moraju zadovoljiti bodom. Završeno je 1:1.

Rayo je bio mnogo bolji protivnik u prvih 45 minuta susreta. U 9. minuti je Santi Comesana doveo goste u prednost. Prvo poluvrijeme su obilježili konstantni prekidi igre i mnogo faulova, a čak tri žuta kartona viđea su u prvih 45 minuta.

Najbolju šansu za Valenciju imao je Justin Kluivert kada je u 25. minuti pogodio stativu.

Probao je trener domaćih Ruben Baraja sa izmjenama na poluvremenu preokrenuti situaciju na terenu, ali je odnos snaga ostao isti. Sve do posljednjih 20 minuta kada je Valencija krenula na sve ili ništa.

Prvo je Kluivert zaprijetio, a njegov udarac odbranio golman Raya da bi u 78. glavni sudija dosudio penal za domaće. Ipak, nakon pregleda pomoću VAR tehnologije odlučeno je kako faula nije bilo.

No, minutu kasnije domaći ipak dobivaju penal. Ivan Baliu je igrao rukom u šesnaestercu, a siguran izvođač bio je Kluivert koji je poravnao rezultat na 1:1 što je bio konačan rezultat utakmice.