Važan trijumf Arsenala, Vila nakon preokreta do tri boda

Nogomet 17. dec 202317:07 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

U Premijer ligi su u nedjelju, u terminu od 15 sati, odigrana tri meča 17. kola. Pobjede su upisali Arsenal, West Ham i Aston Villa, protiv Brightona, Wolverhamptona i Brentforda.

Arsenal – Brighton 2:0 (0:0)

Fudbaleri Arsenala upisali su u duelu sa Brightonom izuzetno važnu pobjedu.

Napadao je Arsenal i prijetio od samog početka utakmice, ali je bedem Galebova uspio da probije tek u 54. minutu.

Gabriel Jesus je uspio da izgradi prostor i da glavom pošalje loptu u mrežu.

Onda je Arsenal uspio da zatvori meč golom Kaija Havertza u 84. minutu. Eddie Nketiah je uradio sve što je trebalo, Havertz je „samo“ završio akciju odličnim udarcem.

Brighton je uputio samo jedan udarac u okvir gola domaćih, sa druge strane, ekipa Mikela Artete šutirala je čak 25 puta. Samo je jedna lopta našla put do mreže, ali tri boda su tri boda.

West Ham – Wolverhampton 3:0 (2:0)

Čekićari su pred svojim navijačima upisali sigurnu pobjedu protiv Wolvesa.

Pobjedu je u 22. minutu najavio Mohamed Kudus, a zatim je pogodio i za 2:0 deset minuta kasnije. Oba puta proigrao ga je Lucas Paqueta.

Konačan rezultat postavio je u 74. minutu Jarrod Bowen, a Paqueta je kompletirao hat-trick asistencija.

Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Brentford – Aston Villa 1:2 (1:0)

Aston Villa je do novog trijumfa u Premijer ligi stigla na gostovanju Brentfordu, i to nakon preokreta.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinima koji su na odmor odnijeli gol prednosti zahvaljujući pogotku Lewisa Pottera iz 45. minuta.

U 71. minutu domaći ostaju sa igračem manje. Direktan crveni karton dobio je Ben Mee, a gosti to koriste u nastavku.

Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Samo šest minuta kasnje golom Alexa Morena, Villa dolazi do izjednačenja, a u 85. minutu Ollie Watkins pogađa za potpuni preokret.

Na kraju je i Villa ostala sa desetoricom na terenu. Igrao se sedmi minut nadoknade kada je direktan crveni karton dobio Kamara.