Važan trijumf za opstanak: Alaves slavio protiv Villarreala

Nogomet 30. apr 202217:11 0 komentara
Villarreal CF

Fudbaleri Alavesa pobijedili su Villarreal rezultatom 2:1 u utakmici 34. kola La lige i tako napravili važan korak u borbi za opstanak.

Domaćini su dobro ušli u meč i poveli već u četvrtom minutu. Joselu je dobro skočio poslije kornera i prebacio loptu, koju je dočekao Victor Laguardija i proslijedio u protivničku mrežu.

Igrao se 31. minut kada je Gonzalo Escalante sjajno primio loptu i potom je lagano prosledio u Asenjovu mrežu.

Villarreal je ušao ofanzivno u drugo poluvrijeme, što je rezultiralo golom u 47. minutu. Samel Chukwueze je završio odličnu solo akciju golom iz srca šesnaesterca.

Do kraja meča uprkos napadima obje ekipe mreže su mirovale.

Villarreal zauzima sedmu poziciju sa 52, dok je Alaves na 19. poziciji sa 28 bodova. Žuta Podmornica se bori za izlazak u Evropu, a pozicija na kojoj se trenutno nalazi obezbjeđuje učešće u kvalifikacijama za Ligu konferencija, dok Alaves vodi borbu za opstanak, u čemu mu je ova pobjeda znatno olakšala posao.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad.