Važna pobjeda Građana nad Newcastleom

Nogomet 04. mar 202315:49 0 komentara
Reuters/Jason Cairnduff

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su Newcastle rezultatom 2:0 u utakmici 26. kola Premier lige.

Građani su poveli u 15. minutu igre zahvaljujući Philu Fodenu, koji je prihvatio dugu loptu Rodriga i sjajno šutirao za 1:0.

Drugi pogodak viđen je u 67. minutu kada je Bernardo Silva sjajno odreagovao na dodavanje Haalanda i loptu poslao u desnu stranu protivničkog gola, a Pope je bio nemoćan.

Do kraja meča je bilo prilično mirno, bez većih prilika.

Manchester City je ovim trijumfom nastavio da slijedi Arsenal u borbi za titulu, dok je Newcastle nastavio loš trend i osipa prednost koju je imao u odnosu na Liverpool, pa je pitanje da li će poslije ovog kola biti i na petom mjestu.