Velež produžio niz bez pobjede: Široki Brijeg slavio na stadionu Rođeni i plasirao se polufinale Kupa BiH

Nogomet 14. mar 202417:53 0 komentara
NK Široki Brijeg

Fudbaleri Širokog Brijega pobijedili su Velež 3:2 na stadionu Rođeni u revanš meču četvrtfinala Kupa Bosne i Herecegovine. Dalje idu Širokobriježani sa ukupnih 5:3.

Mnogo bolje su utakmicu otvorili gosti iz Širokog Brijega, te stigli za svega dvadeset minuta do kapitala od dva gola.

Igrala se 14. minuta, kada je nakon odlične akcije gostiju, Luka Marin uposlio Chinedu, kojem nije bilo teško pospremiti loptu u mrežuTomislava Duke.

Šest minuta kasnije, Marin ponovo asistent, a mrežu domaćina pogađa Kpan za 0:2 i novi šok za Rođene.

Ipak, nastavak prvog poluvremena pripao je u potpunosti ekipi Deana Klafurića.

Prvo je Giorgi Guliashvili u 32. minuti fenomenalno matirao Josipa Bendera iz slobodnog udarca za 1:2, da bi Gruzijac na lijepu asistenciju Asmira Suljića poravnao rezultat u finišu prvog dijela.

Saša Domić dobio je u 75. minuti durgi žuti karton nakon grubob starta, a prethodno je katastrofalnu loptu uputio golman Veleža Duka, koji je dopinio reakciji svog saigrača.

Do kraja meča Široki je došao i do pobjede, siguran sa penala bio je Danijel Lukić.

Široki Brijeg ide u polufinalu zbog pobjede na domaćem terenu 2:1, tako da su se Širokobriježani pridružili u polufinalu Slogi, Borcu i Zrinjskom.