Veliki kiks PSG-a: Nica nakon 14 godina slavila u Parizu

Nogomet 15. sep 202322:59 0 komentara
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Fudbaleri Nice pobrinuli su se za veliko iznenađenje na startu 5. kola francuske Ligue 1. Ovaj tim je sa 2:3 na Parku prinčeva bio bolji od Paris Saint-Germaina.

Prvi poraž za “Svece“ se desio u prilično nezgodnom momentu, od jednog od najtežih rivala u Ligue 1 i to na domaćem terenu. Bio je to veoma uzbudljiv duel u kom je Paris Saint-Germain zapravo morao dugo da juri prednost.

U 21. minutu je Terem Moffi dao gol. Primio je loptu u kaznenom prostoru PSG-a, a kako je nakon njegovog šuta neko skrenuo loptu ona je završila u mreži Gigija Donnarumme. Mogla je brzo Nica i do 2:0, ali je šut Kefrena Thurama odbranio Donnarumma.

U 29. minutu je Kylian Mbappe izjednačio. Na rubu kazneog je dobio pas od Aschrafa Hakimija i sjajnim šutem je savladao golmana gostiju. Do poluvremena je šansu imao Ousman Dembele, ali je ipak Moffi bio taj koji se sljedeći radovao. U 53. minutu je asistirao Gaetanu Labordeu koji je pogodio za 2:1. Samo tri minuta kasnije je Donnarumma opet spasio PSG, ali spasa nije bilo do 69. minuta.

Tada je Moffi dao i drugi gol na meču. Šutirao je sa ruba kaznenog i pogodio je donji lijevi ugao gola Parižana. Do kraja meča PSG je samo smanjio na 3:2 i to preko Mbappea koji je tako dao sedmi gol u sezoni i trenutno je najbolji strijelac Ligue 1.

Bio je i ovo prvi trijumf za Nicu u Parizu nakon 14 godina.