Veliki kiks Fenera u borbi za titulu, Edin Džeko prekinuo golgeterski post

Nogomet 11. feb 202419:12 0 komentara

Fudbaleri Fenerbahcea večeras su na domaćem terenu dočekali Alanyaspor, a pobjednika na kraju meča nije bilo.

U 25. kolu Super lige istanbulski velikan je ugostio Alanyaspor i ostao je bez bodova odigravši 2:2. Fener je tako ispustio lidersku poziciju koju je preuzeo Galatasaray koji ima dva boda više – 66:64.

Gosti su poveli u 12. minuti, a strijelac je bio Augusto, što je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

Na otvaranju nastavka Fener je stigao do izjednačenja, a strijelac je bio Dušan Tadić u 49. minuti iz jedanaesterca. Deset minuta kasnije u strijelce se upisao i naš Edin Džeko koji je na ubacivanje Muldura glavom loptu zakucao u mrežu.

Dijamant je večeras postigao 21. gol u dresu Fenerbahčea, te je prekinuo jednomjesečni post koji je trajao od 10. januara kada je kompletirao hat-trick protiv Konyaspora.

Kapitenu Zmajeva ovo je 17. gol u Super ligi Turske, a po dva je postigao u kvalifikacijama i grupnoj fazi Konferencijske lige. Na svom kontu ima i sedam asistencija.

Ipak, slavlje domaćih navijača nije dugo trajalo jer je Augusto golom u 63. minuti vratio stvari na početak i konačnih – 2:2.