Veliki kiks Leipziga, Union bliži LP, Demirović odmarao u remiju Augsburga

Nogomet 01. apr 202317:41 0 komentara
1. FSV Mainz 05

Bayer Leverkusen bio je ubjedljiv na gostovanju Schalkeu, Hertha osvojila važan bod na gostovanju u 26. kolu Bundeslige.

Leipzig polako gubi korak u borbi za plasman u Ligu šampiona. Ekipa koju sa klupe predvodi Marc Rose iznenađujuće je poražena od Mainza na svom terenu – 0:3.

Gosti su poveli već u devetom minutu, precizan je bio Ingvartsen. I nije se Mainz na tome zaustavio, gosti su zagrali još bolje i preko Ajorquea u 57. i Kohra deset minuta kasnije potvrdili su trijumf, kojim su se približili sedmom mjestu i plasman u Evropu.

Kiks Leipziga iskoristio je Union Berlin, koji je na domaćem terenu slavio ubjedljiv trijumf protiv Stuttgarta – 3:0. Švabe su odolijevale u prvom poluvremenu, ali u drugom više nisu imale snage.

Berlinci su poveli preko Beckera u 51. minutu, Berens je duplirao vodstvo u 65, a tri minuta kasnije autogol je postigao Haraguchi. Union sada ima već šest bodova više od petoplasiranog Leipziga.

Šansu da dodatno umakne ekipi Marca Rosea imao je i Freiburg, ali je na domaćem terenu odigrao samo neriješeno protiv Herthe – 1:1. Domaći su poveli preko Griffa u 52. minutu, ali ih je šokirao pogodak Ngankama u 77. minutu.

Wolfsburg je izbegao poraz od Augsburga pred svojim navijačima – 2:2. Tragičar je bio Arnold, koji je najpre postigao autogol u drugom minutu, a potom je u 21. promašio penal.

Kazna je stigla vrlo brzo, Berisha je duplirao prednost gostiju. Do kraja meča Wolfsburg je uspio da smanji rezultat, preko Waldschidmta, koji je bio precizan u 83. minutu, a u šestom minutu nadoknade izjednačio je Nmecha. Reprezentativac BiH Ermedin Demirović propustio je meč za Augsburg zbog crvenog kartona.

Leverkusen se prošetao kroz Gelsenkirschen, slavio je sa ubjedljivih 3:0. Bayer je sva tri gola postigao u nastavku meča, pogađali su redom Frimpong u 50, Virtz u 61. i Azmoun u 90+2. minutu.