Veliko iznenađenje na AKN: Mauritanija eliminisala Alžirce sa turnira (VIDEO)

Nogomet 23. jan 202423:32 0 komentara
REUTERS/Luc Gnago

Dvostruki šampioni Afrike pamtit će turnir u Obali Slonovače ovog januara 2024. kao jedan od najsramnije odigranih.

Završen je porazom od (tako je trebalo da bude) apsolutnog autsajdera u Grupi D, reprezentacije Mauritanije, koja je najvažnijom pobjedom u historiji nacionalnog tima postala jedna od dvije trećeplasirane ekipe koje će se naći u osmini finala spektakularnog turnira.

U još jednom prijenosu za prepričavanje sa kanala Sport Kluba: Mauritanija – Alžir 1:0 (1:0).

Jedini gol na meču u Buakeu postigao je Mohamed Jali Delahi u 37. minutu, nakon čega je ekipa selektora Amira Abdoua nastavila da bude bolji, opasniji, borbeniji i pošteniji rival, ako govorimo o tome kako se nastupa za nacionalni tim.

Za to, momci iz jedne od najsiromašnijih zemalja sveta nagrađeni su ne samo pobjedom, već i plasmanom među 16 najboljih na “Crnom kontinentu“, iako je arbitar Garsore Kartan iz Somalije ponudio Riyadu Mahrezu i „pustinjskim lisicama“ 12 minuta fore da nešto urade i bar izjednače.

S bodom večeras, nakon dva neubedljiva remija sa Angolom i Burkinom Faso (ekipama koje su uživale u takmičarskoj bezbrižnosti u paralelnom terminu, kao sigurne na prva dva mjesta u grupi), Alžir je imao kakve-takve šanse na „tabeli trećeplasiranih“, ali Mauritanija je imala drugačije planove…

…da ispiše najsvjetlije stranice skromne fudbalske historije.