Vinicius spasio bod Realu u Valenciji, VAR sačuvao Kraljeve poraza

Nogomet 02. mar 202423:11 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

Vinicius Junior je prošle godine u Valenciji bio vrijeđan na rasnoj osnovi. Sada se vratio i sa dva gola donio Realu iz Madrida bod u duelu sa istoimenim članom La Lige. Meč je završen rezultatom 2:2, iako su domaći vodili 2:0.

Sjajno su domaći otvorili meč. Imali su pravi blickrig od 27. do 30.minuta kada su preko Dura i Yaremchuka poveli 2:0.

Ipak do kraja poluvremena proradila je brazilska veza kraljevskog kluba, pa je Vinicius pogodio na pas Rodryga.

Odličnu partiju Vincius je krunisao i drugim gol za izjednačenje u 78. minutu, ovaj put na asistenciju Brahima Diaza.

Prvo je sudija Manzano dosudio penal u nadoknadi za Valenciju, pa je gledao VAR i poništio gol Valenciji. Onda je donio nevjeorvatnu odluku. Carvajal je uputio centaršut i dok je loptu išla na glavu Bellinghamu, sudija je svirao kraj, a Englez je u nastavku pogodio mrežu Valencije. Gosti su opkolili glavnog suca, jer nisu mogli da vjeruju šta je uradio, a onda je na kraju pokazao crveni karton Bellinghamu zbog protesta.

Real je i dalje prvi na tabeli sa 66 bodova, sedam više od Girone i devet od Barcelone, ali od oba tima ima meč više.

Valencija je na osmom mjestu sa 37 bodova.