Vrlo loš fudbal u Gelsenkirchenu: Huseinbašić odgledao meč sa klupe

Nogomet 29. jan 202318:01 0 komentara
1. FC Köln

Ne dešava se često u Bundesligi da se neki meč završi bez postignutog gola, ali je upravo to rezultat duela Schalkea i Kelna - 0:0.

Duel je bio je od velike važnosti za oba tima. Domaćin je želio da se eventualnim trijumfom koliko-toliko vrati u borbu za opstanak, Jarčevi da dodatno pobjegnu od opasne zone.

Na kraju, „mršavih“ 0:0, po bod za nezadovoljstvo oba tima. U prvom poluvremenu daleko slabiji kvalitet fudbala od nivoa Bundeslige, tek jedna situacija vrijedna pomena.

U četvrtom minutu domaći su mogli do vodstva, Moritz Jenz je sjajno zahvatio loptu glavom, ali je golman Kelna Schwabe pokazao da je u fantastičnoj formi, maestralno je odbranio njegov udarac.

U nastavku, Keln je najbolju priliku imao u 51. minutu, ali je Timo Hubers poslije ubacivanja iz slobodnog udarca šutirao preko gola Schalkea. Uzvratio je tim iz Gelsenkirchena 15 minuta kasnije, ali je i Tom Krauss šutirao preko gola.

I to je bilo posljednje uzbuđenje na ovom meču koji će gledaoci željeti da što prije zaborave. Posljednji put u Bundesligi mreže su u nekom meču ostale mirne kad su igrali Hoffenheim i Freiburg, u okviru sedmog kola, 18. septembra prošle godine!

Denis Huseinbašić, fudbaler Kelna i potencijalni bh. reprezentativac nije dobio priliku na ovom meču. Odgledao ga je sa klupe za rezerve.