“Vrtić” Jurgena Kloppa gazi sve redom, pao i Southampton u FA Cupu (VIDEO)

Nogomet 28. feb 202422:53 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Liverpoola savladali su Southmaptona u osmini finala FA Cupa rezultatom 3:0, a u centru pažnje bila su "djeca" Liverpoola, kojima je Jurgen Klopp dao šansu u odsustvu velikih povrijeđenih zvijezda.

Nije sve dobro krenulo za ekipu Liverpoola. Southampton je krenuo furiozno u prvom poluvremennu i stvorio nekoliko sjajnih prilika da dođe u vodstvo.

Najbolju je imao Kamaldeen Sulemana, koji je sa ruba šesnaesterca u 5. minutimatirao Kellehera, ali je lopta umjesto u mreži završila na stativi. Samo minut kasnije šansu je imao i Sekou Mara, koji je sjajno šutirao, ali je Kelleher još bolje odreagovao i odbranio njegov šut.

Tek tada su se probudili igrači Liverpoola koji su uspjeli najprije da uspostave ravnotežu na terenu, a kasnije i preuzmu inicijativu. Krajem poluvremena Liverpool je dominirao posjedom lopte i u 42. minuti mogao povesti preko Elliotta, ali je njegov šut odbranio golman Lumley.

Redsi su ipak na odmor otišli na odmor sa golom prednosti zahvaljujući mladom Louieju Koumasu, 18-godišnjem fudbaleru koji je postigao svoj prvi gol u seniorskom fudbalu za tim se Merseysidea. Koumas je lijepo primio loptu na ivici šesnaesterca okrenuo se prema sredini i preciznim udarcem matirao golmana Lumleya u 45. minuti.

Dominacija golobradih mladića

U drugom dijelu meča Liverpool je većinom kontrolisao protivnika i tražio način kako da postigne drugi gol, ali da ne forsira previše prema naprijed.

Prva velika šansa ujedno je pretvorena i u pogodak. I ponovo je omladinac škole Liverpoola, ovaj put Jaden Dunns zatresao mrežu Southamptona nakon teledirigovanog dodavanja Harveya Elliotta.

Dunns je bio strijelac i trećeg gola Redsa, kada je na odbijeni šut Bradley bio najbliži lopti i sa sedam metara pospremio loptu u mrežu za 3:0.

Bili su to njegovi prvi golovi u seniorskom fudbalu, a za pola sata ih je postigao dva.

U igru je ušao i najmađi fudbaler Liverpoola koji je ikada zaigrao u FA Cupu. Tray Maurice Nyoni je dobio priliku da zaigra u 78. minuti. Ima samo 16 godina.

Kloppov “vrtić” je tako nakon EFL Cupa sjajno igrao i u FA Cupu i Liverpool odveo u četvrtfinale.

U ostalim mečevima odigranim večeras Chelsea je savladao Leeds 3:2, Manchester United je pobijedio Nottingham Forest, a Wolvesi su bili bolji od Brightona.