Željezničar i Zrinjski u dobroj utakmici bez golova podijelili bodove

Nogomet 17. feb 202417:52 0 komentara
F.Z/N1

Fudbaleri Željezničara odigrali su derbi 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Grbavica, a krajnji rezultat glasio je 0:0.

Prvih desetak minuta utakmice igralo se u visokom ritmu, ali nije bilo izrazitih prilika za gol sa bilo koje strane, iako su domaći odlučili nametnuti tempo i inicijativu.

U 15. minuti dobro dodavanje sa lijeve strane za Silvija Ilinkovića, ali nije se snašao, okliznuo se, i usput se i povrijedio. Nedugo zatim zbog povrede prepone morao je napustiti igru.

JOŠ SPORTA

Najbolja prilika u 20. minuti za Željezničar, Amoah je ukrao loptu od Jakovljevića na desnoj strani, sa njom neometan istrčao do ruba šesnaesterca, ali je njegov udarac odbranio Marić.

U 27. minuti Korda nije iskoristio sjajnu priliku kada je Muftić pogriješio u izlasku, a iz kontranapada koji je uslijedio sa druge strane terena Haračić je ostao sam pred golmanom Marićem, koji je uspio odbraniti mlak šut fudbalera Željezničara.

Samo minut kasnije Ćuže je centrirao sa desne strane, ali Bilbija je ostao za malo “kratak”.

Nakon toga Zrinjski je preuzeo nešto veću inicijativu i posjed lopte. To je urodilo polodom u 38. minuti. Bradarić je uputio sjajan pas sa lijeve strane u sredinu do Bilbije čiji je šut izblokiran. U istoj minuti iz kornera gosti su promašili šut sa 6 metara. Zapravo, šut Barišića je na liniji izblokirao Sulejman Krpić.

U 41. minuti gužva je bila u šesnaestercu Zrinjskog. Nakon kornera lopta je došla do Cocalića, njegov šut se odbio od Savića, pravo u ruke Marića, što je bilo sve zanimljivo u prvih 45 minuta.

F.Z/N1

U drugom poluvremenu ritam utakmice znatno je pao. Obje ekipe kao da su više bile fokusirane da ne prave greške iz prvog poluvremena i protivniku ne ostave prostor za velike prilike. Željezničar je i u takvoj situaciji imao nešto više volje da krene prema golu Zrinjskog ali do polovine drugog poluvremena nisu uspijevali doći do prilike za gol.

#related-news_0

Tek na isteku 59. minuteRadinović je sjajnim centaršutem sa lijeve strane pronašao samog Harisa Ovčinu, ali je fudbaler “plavih” iz voleja sa desetak metara zapucao loptu preko gola Zrinjskog.

Zrinjski, s druge strane nije više imao ideja kako doći do gola. Bruno Akrapović je dobro taktički zatvorio sve prilaze golu Željezničara. I domaći su se u međuvremenu potrošili pa su opasne situacije desetak minuta prije kraja meča u potpunosti izostale.

Samo je u 87. minuti Željezničar propustio dobru šansu nakon slobodnog udarca Hiroša ugroze gol Marića. Ostalo je do kraja 0:0.

Na kraju je ostalo 0:0, a prema prikazanom Željezničar će više žaliti za propusštenim prilikama.