Zinchenko se rasplakao nakon greške koja bi mogla koštati Arsenal titule (VIDEO)

Nogomet 10. apr 202317:25
Printscreen Twitter

Fudbaleri Arsenala prosuli su dobru prednost u derbiju 30. kola Premier lige Engleske protiv Liverpoola na Anfield Roadu.

Ekipa Mikaela Artete sjajno je otvorila meč i golovima Martinellija i Gabriela Jesusa vodila 2:0, poslije samo 28 minuta igre.

Nadu je vratio Mohamed Salah golom u finišu prvog dijela. Egipćanin je promašio penal u nastavku i mislilo se da su bodovi za Redse izgubljeni.

Ipak, napadač sastava Jurgena Kloppa, započeo je akciju kod izjednačujućeg gola. Dodao je loptu do Hendersona, koji je sjajno uposlio Trenta Alexander Arnolda.

Zatim je Arnold lijepo prevario Zinchenka, probacivši mu loptu kroz noge i centrirajuću na glavu Firminu, koji pogađa za 2:2. Igrala se 87. minuta meča.

Samo minutu kasnije Zinchenka je zamijenio Arteta, ubacivši Kierana Tierneyja.

Društvenim mrežama širi se fotografija, gdje je Zinchenko u suzama, jer osjeća krivicu za prosipanje bodova svoga tima, koji bi mogli značiti titulu na kraju sezone.

Tobdžije su i dalje lideri šampionata Engleske sa 73 boda, šest više od Manchester Cityja na drugoj poziciji.