“Zmajići” podijelili bodove sa Švedskom

Nogomet 07. sep 202118:49 0 komentara
NFSBiH

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine do 21 godine remizirala je sa vršnjacima iz Švedske u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 1:1.

Švedska je zaprijetila prva u desetoj minuti susreta Prica je šutirao nakon ubačaja Gigovića, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Naši momci uzvraćaju dvije minute kasnije. Drljo je šutirao sa ruba kaznenog prostora, ali je njegov udarac otišao tik pored stative.

U nastavku susreta ekipe su smjenjivale inicijativu, prijetio je Nygren za Švedsku, Drljo je pokušao za naš tim, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Kada su svi mislili da će se na odmor otići bez golova Švedska stiže do prednosti u samom finišu prvog poluvremena, a strijelac je bio Nygren.

Naša ekipa je zaigrala znatno ofanzivnije u nastavku, a nagrada je stigla u 63. minuti susreta. Anes Mašić je izborio penal, koji je nakon toga sigurno realizirao za poravnanje.

Naš tim je imao priliku doći i do pobjede u 77. minuti susreta. Milan Savić je sjajno šutirao, ali je njegov udarac završio na prečki.

Bosna i Hercegovina nakon tri odigrana kola nalazi se na petom mjestu kvalifikacione Grupe F sa 2 osvojena boda. Švedska je prvoplasirana sa 7 bodova.