Zrinjski nastavio dominaciju i osvojio nova tri boda u Doboju

Nogomet 12. maj 202318:55 0 komentara
F.Z./N1

U 31. kolu Premijer lige Zrinjski je nastavio sa sjajnim partijama i savladao na gostovanju u Doboju ekipu Sloge rezultatom 1:3.

Sloga je puno bolje otvorila meč i povela već u 2. minuti kada Baštić posrepma jedan odbijanac u mrežu gostiju. Nakon toga Plemići su se probudili i dominirali terenom do kraja prvog dijela.

Prijetili su Kiš, Ćuže i Ilinković, ali golman Trako zaustavljao je njihove udarce. Do poravnanja Zrinjski stiže u 11. minuti golom Ćužea. Na samom finišu prvog dijela aktualni prvak naše zemlje dolazi do vodstva iz penala. Ćuže je oboren u kaznenom prostoru, a Kiš je bio siguran izvođač jedanaesterca.

U drugom poluvremeni prvi je zaprijetio Zrinjski preko Kamenara, ali su defanzivci Sloge izblokirali udarac. Najbolju pirliku za Slogu imao je Baštić, ali je njegov udarac odbranio golman Zrinjskog.

U 78. minuti sve je bilo gotovo. Nakon jednog kornera gostiju golman Sloge loše reaguje i lopta se odbija Ćužeu koji nije imao teži zadatak i pogodio praznu mrežu za 1:3.