Zrinjski ovjerio kartu za finale Kupa BiH i zakazao novi duel sa Borcem

Nogomet 17. apr 202419:57 0 komentara
HŠK ZRINJSKI

Fudbaleri Zrinjskog drugi su finalisti Kupa Bosne i Hercegovine, a do posljednjeg meča u najmasovnijem takmičenju bh. fudbala došli su pobjedom nad dobojskom Slogom rezultatom 3:0.

Nakon prvog meča, koji je završen bez pogodaka, očekivala se nešto veća neizvjesnost, naročito što tokom cijele ove sezone Sloga igra izvanredno. No, to se na kraju nije dogodilo, te je Zrinjski na kraju bez većih problema došao do finala.

Mrežu gostiju iz Doboja načeo je Ilinković u 40. minuti utakmice, a u drugom poluvremenu posao su završili Mario Ćuže i Nardin Mulahusejnović u 57. i 63. minuti utakmice.

Ovo će biti drugo finale Kupa BiH za Zrinjski zaredom, nakon što su prošle godine bili bolji od ekipe Veleža.