Zrinjski se kasno probudio u Bratislavi, svoj put nastavlja u Ligi Evrope

Nogomet 01. aug 202322:25 0 komentara
HŠK Zrinjski

U uzvratnom susretu 2. pretkola Lige prvaka Slovan je u Bratislavi dočekao Zrinjski, a meč je završen rezultatom 2:2 te Slovan svoj put nastavlja u Ligi prvaka dok će bh. predstavnik šansu tražiti u Ligi Evrope.

Prvu akciju na meču imali su fudbaleri domaćeg tima. Kombinirali su Zuberu i Weiss, centaršut je uputio kapitena Slovana, ali kasni Kucka na drugoj stativi. U 5. minuti Slovan dolazi u vodstvo. Poslije kornera koji je izveo Kucka za Slovan, Čavrić je ostao potpuno sam na drugoj stativi i nije mu bilo teško matirati Marića za 1:0.

Odmah potom prijeti i Lovat. Raspalio je loptu sa distance i nekih 25 metara, lopta je išla pod prečku Marića, ali golman Zrinjskog krajnjim naporom zaustavlja udarac.  Plemići su prvi udarac na utakmici zabilježili u 24. minuti. Kožulj se namjestio na ivici šesnaesterca, ali njegov šut po sredini gola, lako je ukrotio Borjan.

Nešto kasnije, Bilbija je lijepo odložio loptu u kaznenom prostoru Slovana Ćužeu, ali ofanzivac Zrinjskog loše šutira i ne koristi dobru priliku za izjednačenje. Sa rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

U 57. minuti velika prilika za domaće. Čavrić je dobio duel sa Barišićem, izašao sam pred Marića, ali izgubio je ravnotežu i brani golman Zrinjskog. Nešto kasnije novi pogodak za domaće. Weiss je uzeo loptu na sredini, dodao do Čavrića koji petom upošljava Zuberua, a napadač slovačke ekipe majstorski matira Marića za 2:0.

U 75. minuti Zrinjski smanjuje vodstvo. Kiš je izveo korner i lijepo pronašao Barišića koji glavom pogađa mrežu Borjana za 2:1.

Nešto kasnije, Marcelli loše šutira iz dobre pozicije. U finišu susreta dobra prilika za Plemiće. Barišić je šutirao glavom, lopta je ipak otišla pored gola. Odmah potom Kiš je lijepo uposlio Čanađiju, ali veznjak Plemića šutira preko gola.

U 93. minuti 2:2. Ivančić pogađa mrežu domaćih iz odbijanca nakon sjajnog udarca Čanađije.

Zrinjski će svoj evropski put nastaviti u 3. pretkolu Lige Evrope gdje će snage odmjeriti protiv boljeg iz duela Breidablik – Copenhagen.