Amel Tuka na EP u Turskoj osvojio četvrto mjesto

Ostali sportovi 05. mar 202318:29 1 komentar
REUTERS/Umit Bektas

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka nastupio je u finalnoj utrci Evropskog prvenstva u Turskoj na 800 metara i osvojio je četvrto mjesto.

Tuka je zauzeo četvrto mjesto sa vremenom 1.47.19, a do medalje ga je dijelilo 25 stotinki.

Prvi je trku sa vremenom 1.47.335 završio Španac Adrian Ben, a ispred Tuke su se plasirali Francuz Robert i Belgijanac Crestan.

Za Amela Tuku ovo je bila šansa da osvoji svoje prvo evropsko odličje, nakon što je osvojio bronzanu medalju sa Svjetskog prvenstva na otvorenom iz 2015. godine u Pekingu (Kina) te srebro sa SP-a na otvorenom iz 2019. godine iz Dohe (Katar).

I pored toga što je ostao bez medalje, ovo je izvanredan nastup našeg atletičara, koji je svojim nastupom najavio vjerovatno izuzetan nastavak sezone.