Česi poslali najboljeg golmana svijeta na klupu, a onda su Danci uveli njega: Odigrao utakmicu za anale

Ostali sportovi 12. jan 202410:14 0 komentara
AFP

Češki rukometaši još će dugo pamtiti danskog golmana Emila Nielsena.

Rukometaši Danske porazili su Češku rezultatom 23:14 na otvaranju Evropskog rukometnog prvenstva, a titula junaka utakmice pripala je golmanu Emilu Nielsenu.

Bila je to nesvakidašnja utakmica danskih rukometaša, u sedam godina pod vodstvom selektora Nikolaja Jacobsena nikad manje golova nisu vidjeli. Česi su odigrali odlično prvo poluvrijeme, završilo je rezultatom 9:9, no onda je Nielsen spustio rampu.

Zamijenio je najboljeg golmana svijeta Niklasa Landina i, malo je reći, oduševio. Na terenu je proveo 31 minutu i skupio čak 13 obrana, što mu je donijelo nestvaran postotak od 72 posto odbrana na susretu.

Na kraju susreta Česi su se mogli samo pokloniti Nielsenu.