Mostar SG u drugom kolu Lige prvaka savladao Orebro, Aladžić junak

Ostali sportovi 27. okt 202222:24 0 komentara
Nogometni savez BiH

Futsaleri Mostar SG Staklorada savladali su u drugom kolu glavne runde UEFA-ine Lige prvaka ekipu Orebra rezultatom 3:2.

U drugom susretu naše grupe Loznica je sa 4:1 savladala azerbejdžanski Araz.

Nije meč najbolje počeo po prvaka BiH. Poveo je Orebro već u prvoj minuti, a strijelac je nakon asistencije Alvesa bio Mieli.

U 6. Kalajdžić donosi poravnanje mostarskom timu, ali Mieli drugim golom u 10. minuti donosi novu prednost švedskoj ekipi.

Međutim, mostarska ekipa je stvorila veliki broj prilika i u drugom dijelu stigla do velikog preokreta i još vrijednije pobjede.

Junak je bio Marijo Aladžić koji je postigao dva gola u posljednjoj minuti susreta.

Nakon dva kola Loznica je lider na tabeli Grupe 5 sa 6 osvojenih bodova, Mostar je drugi sa 3 koliko ima i Orebro, dok je Araz posljednjeplasirani bez bodova.