SP za juniore: Hokejaši Bosne i Hercegovine deklasirali Luksemburg

Ostali sportovi 18. apr 202220:06 > 20:08 0 komentara
Hokejaški savez Bosne i Hercegovine / Jaca Kalač

Juniorska hokejaška reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je i u drugom susretu Svjetskog prvenstva IIIB grupe za juniore. Zmajevi su bili bolji od Luksemburga sa 11:4.

Krenuli su sjajno naši hokejaši i brzim golovima Nemića i Gakovića stigli do prednosti od 2:0.

Braun u 8. minuti smanjuje na 2:1, ali to nije obeshrabrilo bh. tim koji je do kraja prve trećine postigao još tri pogotka. Redom su pogađali Pleho, Mrkva i Gaković.

Sjajno su otvorili bh. hokejaši i drugu trećinu, a Drnda se upisao u strijelce već u prvoj minuti drugog dijela.

Ipak, nakon toga nalet Luksemburžana. U veoma kratkom razmaku pogodili su Springer i Potuček.

Gaković samo nekoliko sekundi kasnije postiže sedmi tim za naš tim, da bi Drnda drugim golom zaključio drugu trećinu.

Ušli su veoma odlučno naši momci i u posljednji četvrtinu. Tarik Mrkva je pogodio mrežu Luksemburžana nakon samo 25 sekundi igre.

Sjajan meč odigrao je i Rijad Pleho, a u trećoj minuti treće četvrtine po drugi put se upisao u listu strijelaca.

Reprezentacija Luksemburga je postigla i četvrti gol na ovom susretu, a strijelac je još jednom bio Springer. Ipak, sjajnu igru naše ekipe krunisao je Tarik Mrkva kojem je ovo bio treći gol na susretu.

Nakon jučerašnje pobjede nad Južnoafričkom Republikom danas su Zmajevi upisali još jednu uvjerljivu pobjedu i trenutno zauzimaju prvu mjesto na tabeli sa 6 bodova.

Naš tim je sutra slobodan, a 20. aprila će po drugi put odmjeriti snage sa Južnom Afrikom.