SP za juniore: Ubjedljiva pobjeda hokejaša BiH protiv Južne Afrike

Ostali sportovi 17. apr 202223:29 0 komentara
Hokejaški savez Bosne i Hercegovine / Jaca Kalač

Bosna i Hercegovina savladala je 8:4 selekciju Južne Afrike u prvom kolu Svjetskog prvenstva dicizije III grupe B u hokeju na ledu.

Poveli su Zmajevi preko Nikke Gakovića na isteku 6. minute. Manje od tri minuta kasnije Oliver Beek donio je izjednačenje gostima. Pred kraj prve dionice Rijad Pleho pogodio je za novo vodstvo BiH.

Samo sedam minuta u drugoj treći trebalo je juniorima BiH da faktički riješe pitanje pobjednika. Pogađali su Gaković, Drnda i Vulović za ubjedljivu prednost od četiri gola prednosti.

Yuval Levi smanjio je na 5-2, a na do kraja drugih 20 minuta igre Tarik Mrkva je postigao gol za 6-2.Mrkva je u trećoj trećinu postigao dva pogotka, kao i Levi sa druge strane za konačnih BiH – Južna Afrika 8-4.

Već sutra od 18 sati BiH očekuje drugi meč protiv Luksemburga.U grupi sa našom reprezentacijom pored Južne i Afrike trebale su nastupati selekcije: Hong Konga, Australije i Novog Zelanda ali su otkazali svoj nastup zbog koronavirusa.

Prvenstvo se održava u Sarajevu, a Hokejaški savez sa ponosom navodi da se BiH po prvi put u sezoni takmiči sa četiri selekcije. Muška i ženska seniorska. U-18 i U-20 muške hokejaške reprezentacije BiH.