Zlato za Omara Bojčića i novi državni rekord, Pandžiću srebro

Ostali sportovi 11. jul 202212:38 > 12:53 0 komentara
Omar Bojčić

Više od 150 parasportista iz različitin dijelova svijeta nastupilo je na prestižnom internacionalnom takmičenju - World paraatletich Czech open 2022.

Takmičenje se održavalo od 7. do 10. jula ove godine u češkom gradu Olomouc, a nakon srebra u Hrvatskoj i bronze u Italiji naš najbolji sprinter Omar Bojčić napokon se okitio i zlatom u kategoriji T11 na 100 metara.

U kategoriji T11 – 400 metara također je zauzeo prvo mjesto, ali je nakon plasmana u genralnom poretku osvojio bronzu čime je postavio i novi rekord Bosne i Hercegovine.

Omar Bojčić je član OKSI NG Sarajevo, u projektu “Razvoj atletike za osobe sa invaliditetom”, a istakao je kako je zadovoljan dosadašnjim dijelom sezone, te da bi bilo i boljih rezultata da nije bilo povrede koja ga je u jednom trenutku i odvojila sa borilišta.

Omar Bojčić
Omar Bojčić
Omar Bojčić
Omar Bojčić

Naš drugi takmičar, paraolimpijac Dževad Pandžić vratio se nakon teže povrede i zauzeo drugo mjesto i osvojio srebrenu medalju.

Pandžić je bacač kugle, a nastupio je u kategoriji F55, gdje je pokazao kako se vraća u vrhunsku formu, te da će se boriti za sami vrh paraatletike u bacačkim disciplinama.