EP: Island poslije drame rastužio Crnu Goru, kiks Francuza i pobjeda Španaca

Rukomet 14. jan 202419:49 0 komentara
REUTERS/Angelika Warmuth

Rukometaši Crne Gore poraženi su od Islanda sa 31:30 (17:15), ostali su bez šansi za plasman u drugu fazu takmičenja uoči duela sa Srbijom, a razloga za tugovanje ima na pretek, jer je Crna Gora mogla do pozitivnog rezultata protiv Islanda, mogla je i utakmicu ranije protiv Mađarske.

Najefikasniji u sastavu Crne Gore bili su Vuko Borozan sa pet, Vasilije Kaluđerović sa četiri, odnosno Radojica Čepić, Branko Vujović i Mirko Radović i Luka Radović sa po tri gola. Nebojša Simić je imao 13 odbrana. Prevagu na stranu Islanda, doneli su Omar Magnusson sa sedam, Elidi Vidarsson sa šest, Aron Palmersson i Mar Elisson sa po tri gola.

Tokom prvog poluvremena, Island je uspio da nametne bržu igru, bolje se snalazio na parketu, vodio je sa 10:5, ali se Crna Gora nije predavala. Uspjela je da podigne stepen agresivnosti u odbrani, stigla su pametnija rješenja u napadu, pa je na kraju ovog perioda igre, Island imao dva gola prednosti – 17:15.

U nastavku meča, Island je ponovo pobegao na plus tri, Crna Gora stigla do 22:22, a zatim su uslijedile tri greške koje je Island brutalno kaznio – 25:22. Crna Gora se nije predavala, imala je deset minuta da stigne do pozitivnog rezultata.

Na četiri minuta pre kraja Mirko Radović je donio prednost Crnoj Gori – 29:28. Island je brzo stigao do izjednačenje, uz isključenje Čepića. Elisson je pogodio za 30:29, Borozan opet donio izjednačenje, a fenomenalni golman Simić skinuo još jedan zicer. Crna Gora je izgubila loptu zbog loše izmjene, Kristjansson je pogodio za 31:30, Crna Gora je imala posljednji napad.

Lopta je stigla do Borozana koji nije uspio da pogodi pod prekršajem, ostalo je još vremena, Borozan je pokušao još jednom, ali bezuspješno.

Švicarska je napravila veliko iznenađenje remiziravši protiv Francuske 26:26, a Španci su lako došli do pobjedom protiv Rumunije 36:24.