Golman Mađarske izludio Hrvate: Poraz Vatrenih i najvjerovatnije oproštaj od EURA

Rukomet 20. jan 202419:32 0 komentara
INA FASSBENDER / AFP

Rukometaši Hrvatske poraženi su od Mađarske 29:26 i tako su skoro izvjeno ostali bez šansi za plasman u polufinale.

REUTERS/Wolfgang Rattay

Prvo poluvrijeme proteklo je u velikom nadiigravanju reprezentacija Hrvatske i Mađarske. Mađari su vodili tokom cijelog prvog dijela utakmice, a najveća prednost u uvodnih 30 minuta meča, iznosila je četiri gola (9:5) u 15. minutu. Ipak, uspjeli su Hrvati do odlaska na odmor da smanje prednost protivnika na svega jedan gol zaostatak (14:13).

Selekcija Gorana Perkovca povela je 1:0 na početku utakmice, a do tek drugog vodstva Hrvatska je došla tek u 40. minuti meča (17:16). I narednih deset minuta donijelo nam je jako uzbudljiv susret i rezultatski egal. Nijedna reprezentacija nije uspjela otići na više od jednog gola prednosti.

Mađarska u 52. minuti dolazi nakon mnogo vremena na +2 (23:21), uz isključenje protivničkog igrača. Kada su Hrvati ostali zbog isključenja sa dva igrača manje, činilo se da Mađarske može utakmicu privesti kraju.

Međutim, Hrvatska se nije predvala pa su u 56. minuti stigli do izjednačenja (25:25).

Mnogo grešaka koštalo je Hrvatsku, jer su igrači Mađarske napravili seriju 3:0 i otišli na nedostižnih 28:25.

Bence Imre predvodio je Mađare do trijumfa uz 7 golova, Richard Bodo završio je meč sa 5 golova, a istakao se i fenomenalni Laslo Bartucz koji je imao nevjerovatnih 16 odbrana.

Kod Hrvatske Tin Lučin je bio prvo ime sa 6 pogodaka. Matej Mandić na golu Vatrenih imao je 9 odbrana, a njegov kolega Dominik Kuzmanović pet manje.

U istoj grupi večeras se sastaju Austrija i Njemačka, nakon tog meča stvari će biti jasnije, pred posljednje utakmice druge runde Evropskog prvenstva.