Mađari nadigrali Srbiju, Orlovi sad daleko od druge faze

Rukomet 14. jan 202422:32 0 komentara
REUTERS/Angelika Warmuth

Mađarska u vrlo bitnom meču nadigrala Srbiju - 28:27, Orlovi su u prilično nezavidnom položaju.

Srbija je poražena od Mađarske, u meču koji je bio od ogromne važnosti u borbi za plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva, posebno poslije ispuštenog trijumfa protiv Islanda na startu takmičenja.

Dobro je Srbija ušla u meč protiv Mađarske, najviše zahvaljujući raspoloženom Borzašu stekli su dva gola viška (7:5). I tu su stali, vezali su čak sedam minuta bez postignutog gola.

Na drugoj strani, Mađarska se razigrala uz ogromnu podršku sa tribina hale u Minhenu, zaključno sa pogotkom Bahildija kompletirali su preokret (9:7).

Počeli su posle toga Orlovi da pogađaju, ali su imali dosta muka u odbrani, često morali da igraju i sa igračem manje, zbog čestih isključenja. A te situacije Mađarska je pametno koristila, pa je posle gola Bencea prvi put stekla još veću prednost (10:13).

Nisu se izabranici Tonija Gerone predavali, a uz odličan finiš prvog poluvremena stigli su na samo gol zaostatka, zaključno sa pogotkom Pešmalbeka (13:14).

Dobar je bio i početak nastavka, Srbija je izjednačila preko Kukića (14:14), držala se sve do 18:18 kad je gol postigao Orbović. Ali, tada su se dogodili i prelomni trenuci utakmice.

Mate je doveo Mađarsku u vodstvo, a zatim Srbija nije iskoristila čak tri napada u situaciji kad je imala igrača više. Rival jeste pogodio jednom, preko Bahildija, a potom je to učinio i Floke (18:21).

I tada se potpuno raspala igra Srbije, nije pomogao ni tajm-aut Gerone, Mađarska je imala i velikih pet golova prednosti deset minuta prije kraja (20:25).

Uspjeli su Orlovi da se na trenutak vrate, mini serijom, da priđu na samo dva gola zaostatka (23:25). Ispostavilo se da je to bio poslednji trzaj, sada je Srbija u prilično teškoj poziciji u borbi za plasman u narednu fazu takmičenja.