Rukometni klasik u Hamburgu: Danska savladala Švedsku i zakoračila u polufinale

Rukomet 19. jan 202422:18 0 komentara
REUTERS/Cathrin Mueller

Ljubitelji rukometa i večeras su uživali. Nakon što smo sinoć gledali klasik između Hrvatske i Francuske u kojem su Trikolori slavili sa 34:32, večeras smo uživali u majstorijama reprezentativaca Švedske i Danske.

Skandinavski derbi u 3. kolu drugog kruga Evropskog prvenstva odigran je u Hamburgu, a Danska je u još jednom spektaklu slavila sa 28:27 i na taj način napravili veliki korak ka plasmanu u polufinale.

Gol za gol igralo se sve do drugog dijela prvog poluvremena. Tada Danci prave seriju od 4:0, Šveđani ne postižu gol gotovo osam minuta, što je prva ozbiljnija prednost jednog rivala (16:12). Ipak, Švedi do poluvremena uspijevaju ublažiti zaostatak – 15:17.

Na ovaranju drugog dijela Hansen i društvo ponovo odlaze do plus četiri (19:15, 20:16), ali nedugo potom Šveđani smanjuju na gol zaostatka (20:21).

Na nešto više od pet minuta do kraja Danci su otišli na četiri gola prednosti (28:24), ali ni tu nije bio kraj uzbuđenjima.

U 59. minuti Šveđani su imali napad za izjednačenje, ali je Nielsen skinuo zicer. U narednom napadu Magnus Landin pogađa, ali je nakon VAR-a gol poništen (svjetski prvak imao jedno dodavanje viška).

Aktuelni prvak Evrope imao je 17 sekundi do kraja i igrača manje, švedski selektor je odmah zatražio time-out, dogovorena je akcija iz koje je Bergendahl pogodio, ali je Wanne prilikom pravljenja bloka povrijedio golmanski prostor zbog čega je gol poništen. A to je označilo početak velikog slavlja Danaca.