Bautista Agut zaustavio Novaka za finale Dohe

Tenis 04. jan 201915:56 > 19:22
Reuters

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković nije uspio da se plasira u finale turnira serije 250 u Dohi, pošto je od njega u polufinalu bolji bio Roberto Bautista Agut.

Španski teniser je Đokovića savladao rezultatom 3:6, 7:6 (8-6), 6:4.

Veliku borbu su vodili prvi i 24. na ATP listi, ali je poslije dva sata i 37 minuta kao pobjednik izašao španski teniser. On će u finalu igrati protiv boljeg iz meča Tomáš Berdych – Marco Cecchinato.

Bautista Augt je Đokovića savladao drugi put u karijeri, pošto je prethodno slavio i 2016. godine u Šangaju. Novak, koji je Španca pobjedio u sedam međusobnih duela, dobro je počeo meč i u glavnom gradu Katara, dobio je prvi set, ali kako je igra odmicala sve više je gubio koncentraciju i griješio.

Najveća borba se vodila u drugom setu, u kojem se igrao tie-break, a Bautista Agut je u ovom dijelu igre slavio pošto je iskoristio petu set loptu. U trećem setu je španski teniser osvojio break odmah na samom startu, a tu prednost je sačuvao do kraja i plasirao se u finale.

Novak Đoković je do sada u Dohi dobio Damira Džumhura, Martona Fučoviča i Nikoloza Basilashvilija, a sa Fučovičem i Basilashvilijem je imao teže mečeve jer je u njima izgubio po set. Roberto Bautista Agut je bio bolji od Beretinija, Garciju Lopeza i Stanislasa Wawrinku u četvrtini finala u dva seta.

Đoković i Bautista Agut su do sada igrali osam puta, a Španac je samo jednom dobio Srbijanca. To je bilo 2016. godine na Mastersu u Šangaju u polufinalu. Na Roland Garrosu je Novak ostvario posljednju pobjedu protiv Roberta kada je bilo 3:1.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter|Facebook| Instagram i UŽIVO na ovom linku.