Džumhur nije uspio napraviti iznenađenje protiv Federera

Tenis 29. maj 201511:13 > 15:42
EPA

Na Philippe-Chatrieru odigran je teniski meč trećeg kola Roland Garrosa između najboljeg tenisera svih vremena, Rogera Federera, trenutno drugi igrač svijeta i bh. tenisera Damira Džumhura koji zauzima 87. poziciju na ATP listi. Švicarac je slavio rezultatom 3:0 (6:4, 6:3, 6:2).

Federer se plasirao u treći krug turnira u Parizu preko Falla i Granollersa. S druge strane, naš najbolji teniser je meč s velikim Fedexom izborio pobjedama protiv bolje plasiranih od sebe, Youzhnyjeg (70. na ATP listi) i Baghdatisa (58. pozicija).

– Na historijskom meču Damir Džumhur osvojio prvi gem na meču protiv Federera! –

Damir je sjajno počeo prvi set, kada je osvojio i prvi gem. Međutim Federer je popravio igru i dobio prvi set rezultatom 6:4. Džumhur je sve vrijeme pokazivao znanje i snagu protiv najboljeg tenisera svih vremena i zasigurno se niti u jednom trenutku nije obrukao tokom 31. minute.

EPA

– Švicarac superioran – 2:0

Drugi set koji je trajao 33 minute Švicarac je odigrao mnogo superiornije i opravdao ulogu apsolutnog favorita na ovom meču, ali i na cijelom turniru. Iako je Damir tokom drugog seta imao nekoliko odličnih poteza i poena, nije uspio ozbiljnije ugroziti protivnika, pa je drugi set završen rezultatom 6:3.

– Džumhur dostojno predstavio sebe i BiH –

Treći, a ujedno i posljednji set Federer je rutinski dobio rezultatom 6:2 što je značilo da se najbolji bh. teniser oprašta od ovogodišnjeg nastupa na Roland Garrosu. Uprkos porazu Džumhur je svojim nastupima i rezultatima obradovao sve ljubitelje tenise u BiH. Poraz protiv Federera nije bacio nikakvu mrlju na njegovu igru. Pred Damirom je zasigurno svijetla i uspješna teniska budućnost.

Snapshot

Mats Vilander, teniski analitičar Eurosporta prije samog početka meča nije isključio kako bi Džumhur mogao prirediti iznenađenje protiv legendarnog Švicarca.

Svi misle da imaju šanse za pobjedu. Odrastao je idealizirajući Federera i nema šta izgubiti. Mogao bi odigrati bolje sa Federerom nego protiv drugih top igrača, jer Federer više ne izaziva toliko strahopoštovanje kao nekada, gubio je protiv drugih igrača koji su bili mnogo niže rangirani od njega. Tako da bi ovo mogao biti zanimljiv meč.”