Brkić i Čačić u polufinalu ATP-a u Buenos Airesu

Tenis 11. feb 202209:36 > 09:42 0 komentara
Facebook

Bosanskohercegovačko-srbijanski dubl Tomislav Brkić i Nikola Čačić plasirao se u polufinale ATP turnira u Buenos Airesu.

Brkić i Čačić savladali su nakon jednog sata i 26 minuta tenisa srbijansko-brazilski par Miomira Kecamnovića i Fernanda Rombolija.

Prvi set otišao je u taj-brejk nakon uz po jedan brejk prejk i jednih i drugih. Prvo su u trećem gemu Kecmanović i Romboli napravi brejk, ali su u osmom uzvratili Brkić i Čačić. U taj-brejku prvog seta teniseri iz Srbije i Brazila uzeli su odmah na startu tri mini brejka. Na kraju su propustili dvije sete lopte na svom servisu i još dvije na servis protivnika. Ali petu set loptu uspjeli su realizovati i došli su do prvog seta.

Tomislav i Nikola zaigrali su mnogo bolje u drugom setu. Odmah su uzeli brejk na otvaranju, ali Kecmanović/Romboli vraćaju izgubljeni servis u četvrtom gemu i dolaze do 2-2. Ipak do kraja seta viđena su još dva brejka Brkića i Čačića i došli su do izjednačenja.

Kada su u završnom trećem setu Kecamović i Romboli poveli sa 6-2 svi su mislili da je plasman u polufinale osiguran. Međutim sa tim se nisu složili 46. (Tomislav Brkić) i 41. (Nikola Čačić) dubl igrači svijeta i prave veliki preokret.

Od narednih 9 poena uzeli su 8 i slavili poslije velikog preokreta sa 10-8 u odlučujućem setu.

Večeras od 19 sati po srednjoevropskom vremenu u polufinalu igraju protiv meksičko-argentinskog para Santiago Gonzalez i Andres Molteni. U drugom 1/2 finalu sutra od 16 sati igraju Behar/Escobar-Fognini/Zeballos.