De Minaur preokretom do titule u Acapulcu

Tenis 05. mar 202308:44 0 komentara
REUTERS/Henry Romero

Alex de Minaur pobjednik je ATP turnira u Acapulcu.

Finale Acapulca donijelo nam je duel sedmog i osmog nosioca, 22. i 23. igrača svijeta, a bolji je od TommyjaPaula bio Alexxde Minaur.

De Minaur je u finalu slavio nakon preokreta i tri odigrana seta. Nakon dva i po sata igre konačan rezultat bio je 3:6, 6:4, 6:1.

De Minaur je prvi došao do prilika za break u prvom setu, ali je Paul spasio obje i u narednom gemu iskoristio svoju šansu i poveo 3:1, a zatim i 4:1 potvrdom breaka. Nakon toga je rutinski priveo prvi set kraju.

Drugi set je donio ozbiljnu borbu, duge gemove i tri breaka. De Minaur je iskoristio četvrtu break loptu u šestom gemu, ali je Paul odmah uzvratio. Odlučujući je bio deseti gem u kome je De Minaur uspio da još jednom odmuzme Paulu poen na njegov servis, ovoga puta za osvajanje seta.

De Minaur je spasio pet break lopti već u prvom gemu odlučujućeg seta i čini se da je to demoralisalo Paula jer je nakon toga De Minaur nanizao pet osvojenih gemova uz dva breaka. Paul je spasio jednu meč loptu u jednom gemu koji je osvojio u ovom delu meča, pa još jednu u sedmom gemu, ali je treća donijela De Minauru pehar.

Za De Minaura je ovo prva titula osvojena ove sezone, a sedma u karijeri.