Fatić pružio dobar otpor favoriziranom suparniku, BiH poražena u prvom meču Davis Cupa

Tenis 16. sep 202314:20 0 komentara
N1

U prvom Davis Cup meču Bosna i Hercegovine je zabilježila poraz protiv Njemačke. Nerman Fatić poražen je od Daniela Altmaiera sa 2:0 u setovima. Bilo je 7:6 i 6:2 za 49. igrača svijeta.

N1
N1
N1
N1
N1
N1

Pred ispunjenim tribinama Teniskog kompleksa u Mostaru, Fatić je veoma dobro započeo prvi set protiv favoriziranog protivnika.

Set je protekao u velikoj borbi, nijedan teniser nije izgubio svoj servis. Najbliži break poenu bio je Altmaier pri rezultatu 5:5 kada je imao dvije break lopte, ali Fatić je uspio zadržati svoj servis. U tiebreaku je riješen prvi set, a on je otišao na stranu njemačkog tenisera.

U drugom setu Altmaier je zaigrao mnogo bolje. Altmaier je osvojio break u četvrtom gemu drugog seta i veoma brzo stigao do sigurnog vodstva 4:1. Do kraja je mirno priveo set kraju i osvojio ga rezultatom 6:2.

Naredni meč igraju Damir Džumhur i Yannick Hanfmann.