Fenomenalni Carlos Alcaraz će protiv Đokovića igrati u finalu Wimbledona

Tenis 14. jul 202319:46 0 komentara
REUTERS/Andrew Couldridge

Španski teniser Carlos Alcaraz plasirao se u veliko finale Wimbledona nakon što je bio bolji od Daniila Medvedeva sa 3:0 u setovima.

Alcaraz će se u velikom finalu u nedjelju sastati sa Novakom Đokovićem.

Alcaraz je slavio nakon sat i 50 minuta igre, a rezultat po setovima glasio je 6:3, 6:3, 6:3.

Španac ima stopostotan učinak u Grand slam finalima – jedan meč i pobjeda protiv Caspera Ruuda 2022. na US Openu. Srbin je u Londonu osvojio sedam od ukupno 23 Grand slam trofeja. Noletu će to biti deveto finale u prijestolnici Engleske, a jedini put poražen je 2013. od Andyja Murrayja.

Srbin i Španac su odigrali dva međusobna duela i rezultat je izjednačen. Alcaraz je pobijedio u polufinalu Monte Carla 2022. sa 6:7 (5), 7:5, 7:6 (5), a Novak se revanširao nedavno u polufinalu Roland Garrosu trijumfom 6:3, 5:7, 6:1, 6:1.

Pored prestižnog pehara i čeka na 2.350.000 funti, pobjednika od ponedjeljka čeka i prvo mjesto na ATP listi. Karlitros je trenutno prvi, a Novak drugi.

Alcaraz je dominirao u trećem međusobnom duelu protiv trećeg igrača svijeta, a po Rusa sve je krenulo naopako kada je pretrpio brejk u osmom gemu prvog seta. Španac je imao odgovor na sve zamisli Medvedeva, igrao je kao mašina, iako ima minimalno iskustva na travnatoj podlozi.

Prvi teniser svijeta je u drugom gemu drugog seta spasao brejk loptu, u narednom je oduzeo servis rivalu, kasnije još jednom za veliku prednost od 2-0.

U trećem setu viđena je najveća borba. Medvedev je u petom gemu uspio da vrati brejk protivniku i dođe u priliku da izjednači, međutim, Španac je već u sljedećem po peti put u meču oduzeo servis Rusu… Ali to nije bio kraj jer je Daniil pronašao igru da još jednom napravi brejk za 4:3.

Španac je, međutim, kompletirao period od četiri uzastopna brejka i na svoj servis završio meč.

Sve mečeve sa Wimbledona gledajte na Sport Klubu.