Finale Indian Wellsa bez top 20 igrača: Basilashvili protiv Norriea

Tenis 17. okt 202113:24 0 komentara
Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Nikoloz Basilashvili će igrati finale Mastersa u Indian Wellsu. On je u dva seta dobio Taylora Fritza, 7:6 i 6:3.

Taylor Fritz je samo dan ranije imao najveću pobjedu u karijeri kada je spasivši meč lopte dobio Alexadera Zvereva 2:1. Ipak u subotu je poražen u polufinalu od Nikoloza Basilashvilija koji je takođe imao veliki trijumf u četvrtini finala gdje je izbacio Stefanosa Tsitsipasa.

U prvom setu nije bilo niti jednog brejka, a Basilashvili je bio u opasnosti da taj set izgubi jer je pri rezultatu 5:4 i 6:5 za Fritza servirao loše. Tada je Fritz imao tri brejk šanse koje su bile tri set lopte ali je uspeo Nikoloz da se izvuče i da izbori taj brejk. U njemu je bilo veoma neizvjesno, ali je na kraju Gruzijac slavio 7:5.

U drugom setu je opet Amerikanac prvi imao brejk šanse koje nije iskoristio da bi mu se prvi izgubljeni servis desio sredinom seta. Poveo je Basilashvili 4:2, zatim i 5:2. Imao je malo problema da završi meč, čak tri meč lopte nije iskoristio pa je Fritz propustio dvije brejk šanse u posljednjem gemu, ali ipak narednu priliku Basilashvili nije ispustio. Dobio je set 6:3 i prošao u finale.

Mnogo bolji servis je na ovom meču imao Taylor Fritz koji je odservirao čak 11 asova naspram tri koliko je imao Nikoloz. Ipak Nikoloz je imao mnogo bolji procenat prvog servisa, a glavna stvar je bila i činjenica da je Amerikanac imao očajnu realizaciju brejk lopti. Nije iskoristio niti jednu od sedam šansi da oduzme servis protivniku.

Nikolozu Basilashviliju je finale sa Cameronom Norriem prvo u karijeri kada se radi o kategoriji iz serije 1000. On ima pet ATP titula u karijeri, a ove godine je osvojio dvije – u Qataru i Munchenu. Finale Basilashvili – Norrie na programu je večeras u 01:00 iza ponoći na Sport Klubu 2.