Iga Swiatek dominantno prošla u finale Dubaija

Tenis 24. feb 202316:43 0 komentara
REUTERS/Amr Alfiky

Najbolja teniserka svijeta, 21-godišnja Poljakinja Iga Swiatek, probila se do svog prvog finala na WTA 1000 turniru u Dubaiju, gdje je u polufinalu nadigrala 18-godišnju Amerikanku Coco Gauff sa 6-4, 6-2 za 88 minuta.

Bio je to njihov šesti međusobni dvoboj i po šesti put je poljska teniserka slavila u dva seta. Njena je pobjeda mogla biti i uvjerljivija, ali je u prvom setu kod rezultata 5-2 propustila realizirati servis za set. No, kad se drugi put našla u toj situaciji nije ponovila pogrešku.

Na početku drugog seta Swiatek je nanizala četiri gema i bez poteškoća došla do nove pobjede.

Poljakinja će u subotnjem finalu igrati protiv bolje iz drugog polufinalnog dvoboja u kojem će se sastati Amerikanka Jessica Pegula (WTA – 3.) i Čehinja Barbora Krejčikova (WTA – 30.).

Za Swiatek će to biti drugo finale u ovoj sezoni, a 15. u karijeri, u kojem će tražiti put prema svom 13. naslovu.