Korda predao – drugo Grand slam polufinale za Khachanova

Tenis 24. jan 202307:38 0 komentara
REUTERS/Jaimi Joy

Ruski teniser Karen Khachanov plasirao se u polufinale Australian opena pošto mu je Amerikanac Sebastian Korda predao meč u trećem setu pri zaostatku 2-0.

Prva dva seta 26-godišnji Khachanov dobio je rezultatom 7:6 (5), 6:3, a u trećem je vodio 3:0, ali je nakon nepuna dva sata sin slavnog Petra Korde bio prinuđen da preda meč zbog povrede ručnog zgloba.

Khachanov, aktuelni olimpijski vicešampion, igrat će u polufinalu sa boljim iz duela koji kasnije tokom dana igraju Stefanos Tsitsipas i Jirži Lehecka.

Bit će ovo drugo polufinale za Khachanova na jednom od četiri najveća turnira u tenisu – igrao je polufinale US opena 2022. godine, a tada ga je zaustavio Kasper Ruud.

Bio je ovo četvrti meč Khachanova (20. igrač ATP liste) i Korde (31. na svijetu), a poslije ove pobjede Rusa rezultat je 2-2 u međusobnim susretima.

Odlično je meč započeo Khachanov i odmah je napravio brejk iskoristivši treću od tri vezane brejk lopte, a potom ga je ekspresno i potvrdio. Lako je tu prednost Karen održavao, vodio je 5:2 i servirao je za set na 5:4, ali tada gubi servis.

Međutim, u taj-brejku je ipak bio pribraniji, iako je odlučujući gem počeo sa četiri vezana mini-brejka. Iskoristio je treću set-loptu.

Drugi set donio je veliku borbu, a ključni gem bio je sedmi, kada Khachanov dolazi do brejka i potvrđuje ga. Tu počinje da pada nivo igre Korde, igrača koji je na ovom turniru eliminisao Daniila Medvedeva i Huberta Hurkacza i on ne može da parira Rusu.

U trećem setu gubi sa 3:0 i prinuđen je da preda meč zbog povrede ručnog zgloba.

Korda može da bude više nego zadovoljan nastupom u Australiji, budući da je igrao finale ATP turnira u Adelajdu, u kojem ga je pobijedio Novak Đoković, a na AO ostvario je neke zapažene rezultate.