Murray nakon pet sati izbacio Berrettinija

Tenis 17. jan 202309:33 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Pet setova, četiri sata i 54 minuta sjajnog tenisa i pobjeda Andyja Murrayja protiv 13. favorita Australian opena Mattea Berrettinija.

U jednom od najboljih mečeva koje smo gledali na ovogodišnjem Australian openu, Andy Murray je upisao prvu pobjedu protiv igrača iz top 20 na Grand slamovima još od 2017. godine. Murraju je ovo bila 50. pobjeda na Australian openu u karijeri.

Na kraju, nakon gotovo pet sati bespoštedne borbe i spašene meč lopte Škot je pobjedu upisao rezultatom 6:3, 6:3, 4:6, 6:7, 7:6.

Uz jedan brejk i prvom i dva u drugom Murray je poveo 2:0 u setovima, ali Berrettini nije želio tako lako da ode iz Melbourena. Jedan brejk u trećem setu vratio ga je u život, a četvrti set bio je posebna igra nerava – ni jedna jedina brejk lopta u 12 gemova, da bi Italijan u tajbrejku uveo meč u peti set.

U odlučujućem dijelu igre, Berrettini je prvi došao do meč lopte, igrao se deseti gem, Berrettini je imao brejk loptu, ali je na 30:40 promašio zicer i zapravo time otvorio vrata novom tajbrejku u kome je Murray poveo i 5:0 prije nego što se i ovaj dio duela pretvorio u veliku borbu koju je na kraju Murray dobio rezultatom 10:6 iskoristivši prvu meč loptu.

Murray će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela u kome se sastaju Fabio Fognjni i Thanasi Kokkinakis.