Nakon četiri sata igre, Norrie prošao u treće kolo AO

Tenis 18. jan 202315:53 0 komentara
REUTERS/Paul Childs

U posljednjem meču koji je završen u srijedu na Australian Open u muškoj konkurenciji, 11. nosilac Cameron Norrie osigurao je plasman u treće kolo.

Norrie je u drugom kolu bio bolji od Lestienna nakon četiri odigrana seta – 6:3, 3:6, 7:6, 6:3 – nakon tri sata i 15 minuta igre.

U prvom setu je Lestienne odolijevao sve do šestog gema nakon čega je Norrie vezao četiri osvojena gema, uz dva breaka i poveo 1:0.

Drugi set je donio veliku borbu. Razmijenili su igrači po break u početku, a onda je poput svog rivala u prvom setu, sada Francuz vezao četiri osvojena gema, napravio dva nova breaka i stigao do izjednačenja.

Po dva breaka su viđena na obje strane i u trećem setu koji je Norrie na kraju ubedljivo dobio u tie-breaku da bi posljednji set bio riješen samo jednim breakom. Lestienne je uspio još samo da spasi jednu meč loptu.

Norrie će u trećem kolu igrati protiv Lehecke koji je nešto ranije završio svoj meč.