Nastavlja savršenu sezonu: Nadalu trofej u Acapulcu

Tenis 27. feb 202212:06 0 komentara
REUTERS/Henry Romero

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je 91. ATP titulu u karijeri – u noći između subote i nedjelje po srednjoevropskom vremenu 35-godišnjak je osvojio turnir u meksičkom Acapulcu jer je u finalu rezultatom 2-0 bio bolji od Britanca Camerona Norrija.

Po setovima je bilo 6:4, 6:4 za „Kralja šljake“ poslije jednog sata i 55 minuta tenisa.

„Bik iz Manacora“ nastavlja savršenu 2022. godinu – osvojio je treću titulu od početka sezone i još ne zna za poraz. Prije takmičenja u Meksiku bio je najbolji na dva turnira u Melbourneu– Summer Set 1 i Australian Openu na kojem je došao do rekordnog 21. Grand Slam turnira u karijeri.

Skor u 2022. mu je impresivnih 15-0, a treba imati na umu da je posljednjih pet mjeseci 2021. godine propustio zbog povrede.

Osim toga, bio je ovo četvrti trofej u Acapulcu za Nadala, time se izjednačio na vrhu vječne liste sa Davidom Fererom i Tomasom Musterom. Ovaj turnir pripada seriji ATP 500, a igra se na otvorenom na tvrdoj podlozi. Nagradni fond je iznosio 1,8 miliona dolara.

Tu nije kraj nevjerovatnim podacima kada je u pitanju španski velikan tenisa – bilo je ovo 11. uzastopno finale u kojem je došao do titule. Posljednji put je finale nekog turnira izgubio još u januaru 2019, kada ga je u borbi za AO porazio Novak Đoković.

Nadal je do novog trofeja stigao bez izgubljenog seta, a u tom procesu je porazio i uskoro prvog tenisera sveta Daniila Medvedeva – od njega je bio bolji u polufinalu.

Protiv Norrija Nadal je servirao fantastično – u prvom setu je ubacio čak 89% prvog servisa i osvojio 79% poena kada mu je to pošlo za rukom, a na kraju duela ti brojevi su iznosili takođe impresivnih 79 i 71 odsto. U prvom setu Špancu je bio dovoljan jedan brejk, do njega je došao u petom gemu. U drugom dijelu igre Nadal je odmah oduzeo servis Norriju, ali je Britanac uzvratio u narednom gemu.

Međutum, Nadal osvaja četiri gema zaredom, dolazi do vodstva od 5:2, i poslije jednog kiksa i izgubljenog servisa, ipak uspijeva da kapitalizuje veliku prednost i dođe do nove titule.

Norrrie je ovim porazom prekinuo seriju od osam pobjeda jer je prethodno osvojio titulu u Delray Beachu.

ATP turnire pratite u direktnim prijenosima na kanalima Sport kluba.