Nerman Fatić ispao u prvom kolu kvalifikacija US Opena od bugarskog tenisera

Tenis 23. aug 202309:48 0 komentara
FENA / Mario Obrdalj

Prvi predstavnik Bosne i Hercegovine u singlu Nerman Fatić na posljednjem grand slamu sezone US Openu poražen je u prvom kolu kvalifikacija.

Adrian Andreev 192. igrač svijeta slavio je poslije jednog sata i 35 minuta tenisa 2:0 po setovima (6:3; 6:4).

Već na startu prvom seta bugarski teniser u drugom gemu napravio je brejk i nije ga izgubio do kraja seta za vodstvo (6:3).

Identična priča i u drugom setu, samo je Fatić u trećem gemu izgubio svoj servis (6:4).

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur prvo kolo kvalifikacija igrat će najranije večeras od 23 sata, a njegov protivnik biće Andrea Vavassori iz Italije koji se nalazi na 164. mjestu ATP liste.

Ukoliko prođe u polufinale kvalfikacija, Džumhur će igrati protiv pobjednika duela Emilio Nava (SAD) – Tomas Barios Vera (Čile).